Опис
Проблема
Жителі сіл, селищ та міста нашої громади (особливо ті, що навчаються, працюють, перебувають на пенсії) використовують велосипед, як щоденний транспорт для пересування в межах населеного пункту – до школи, на роботу, за покупками, у справах протягом усього року. На сьогоднішній день багато дітей, педагогів та працівників закладів освіти доїжджають до місця навчання (роботи) велосипедами. Існує нагальна проблема облаштування місць, де б можна було безпечно залишати велосипеди. Також велопарковками могли б користуватись батьки, які привозять і забирають дітей зі школи або приїжджають у заклад освіти у справах на велосипедах.
Мета проекту
Даний проєкт має започаткувати сталий процес, коли рішення приймається на основі дослідження та аналізу даних, якому слідує розробка комплексного плану дій, а супутня інфраструктура створюється не точково у окремому населеному пункті, а відразу у всіх населених пунктах громади, забезпечуючи актуальні потреби безпосередніх користувачів. Встановлення велосипедних парковок на територіях закладів дозволить вирішити проблему безпечного зберігання велосипедів. Також опосередковано сприятиме долученню більшої кількості дітей, працівників закладів освіти та інших громадян до використання велосипедів у повсякденному житті, вивченню Правил дорожнього руху для велосипедистів. Водночас це буде пропагандою здорового способу життя, розвитком екологічної свідомості громади та зменшенням навантаження на транспорт, який довозить дітей до школи. Також наявність активних велосипедистів сприятиме проведенню масових заходів – велосипедних змагань, велопробігів, краєзнавчих екскурсій по території громади то
Пропоноване рішення, щодо розв’язування проблеми і його обґрунтування
Для встановлення велосипедних парковок на території закладів освіти необхідно розробити проєктно-кошторисні розрахунки та документацію, укласти договори з виконавцями робіт по виготовленню та встановленню об’єктів. Та передати їх на утримання і обслуговування закладам освіти. В найближчій перспективі почати розробку Концепції розвитку велоінфраструктури Бучанської міської територіальної громади, яка б узгодила системну організацію велосипедного руху в громаді.
Цільова аудиторія проекту
Цільовою аудиторією проєкту є учні, їх батьки, працівники закладів освіти та інші жителі Бучанської міської територіальної громади
План заходів з реалізації проекту
1. Моніторинг, підготовка та подання проєкту на громадський бюджет.
2. Розробка проєктно-кошторисних розрахунків та документації.
3. Укладання договорів із підрядниками та виконавцями робіт по виготовленню та встановленню комплексів велопарковок у закладах освіти.
4. Виготовлення та встановлення велосипедних парковок на території закладів загальної середньої освіти Бучанської міської територіальної громади.
5. Організація та проведення велоестафети (велопробігу) між населеними пунктами громади з метою святкового відкриття нових велопарковок.
Ключові показники оцінки результату проекту:
1. Початок комплексного процесу з розробки велоінфраструктури в рамках Концепції.
2. Економічний ефект. Використання велосипеду для доїзду на навчання або роботу сприяє економії коштів на організацію підвозу дітей та працівників закладів освіти.
3. Мобільність. Велосипед є найшвидшим видом транспорту для поїздок на дистанцію до 5 км.
4. Простір. Для пересування та паркування велосипеди потребують значно менше місця, ніж інші види транспорту.
5. Велоінфраструктура потребує менших витрат на будівництво та обслуговування.
6. Велосипед є доступним видом транспорту.
7. Безпека. Велосипед безпечніший за автомобіль. Він ще є більш безпечним за громадський транспорт в умовах пандемії, адже повністю забезпечує дотримання соціальної дистанції.
8. Екологія. Велосипед не забруднює повітря і не створює шуму.
9. Здоров’я. Велосипед — це гарний спосіб підтримувати фізичну форму.
Локалізація проекту
Велопарковки розміщуються на територіях закладів загальної середньої освіти Бучанської міської територіальної громади
Фотографії
Відповідальні підрозділи
Відділ освіти