Правила участі

Громадський бюджет м. Буча 2018 у питаннях і відповідях

Що таке Громадський бюджет м. Буча? 

Громадський бюджет м.Буча – це частина міського бюджету, з якого на конкурсній основі здійснюється фінансування проектних пропозицій (оформлених ідей), підготовлених жителями (авторами) для покращення умов проживання у місті. Інші назви Громадського бюджету – бюджет участі, партиципативний бюджет, партисипаторний бюджет.

Процедура Громадського бюджету передбачає наступні етапи:

 •  затвердження параметрів Громадського бюджету на наступний рік;
 •  інформаційно-роз’яснювальна робота;
 •  подання проектів;
 •  промоція проектів;
 •  оцінка і прийняття проектів для голосування;
 •   голосування за проекти;
 •   визначення проектів-переможців;
 •   реалізація проектів-переможців;
 •  звітування та оцінка результатів реалізації проектів.

Що таке «Громадський проект»?

Громадський проект  –  це документ, в якому описана ідея автора, план її реалізації і кошторис. Пропозиція з відповідним обґрунтуванням оформляється автором на бланку-заяві згідно Положення про запровадження бюджетування за участі громадськості (Громадський бюджет) міста  Буча. Радимо ознайомитись з цим Положенням. Ви можете завантажити положення за посиланням https://bucha.pb.org.ua/help/base

Хто може стати автором проектної пропозиції? Скільки пропозицій може подати автор?

Автори – громадяни України, яким на момент подання проектних пропозицій виповнилось 16 років, що зареєстровані та проживають на території міста Буча. Протягом року автор може подати від себе безліч проектів.

Проекти з яким бюджетом можуть бути подані?

Ви можете подавати “великі” або “малі” проекти. Розподіл проектів на «великі» і «малі» за величиною бюджету на реалізацію проекту:

 • Малий проект -  до 200 000 грн.
 • Великий проект - до 500 тис. грн. 

2. Скільки грошей виділено на бюджет участі в цьому році?

Загальний обсяг видатків на плановий рік, що планується спрямувати на реалізацію проектів: 1 500 000 грн

 • Загальний бюджет на малі проекти - 1 000 000 грн
 • Загальний бюджет на великі проекти - 500 000 грн

Яка тематика проектних пропозицій?

За рахунок коштів Громадського бюджету м. Буча 2018 року можуть бути профінансовані проекти-переможці, які передбачається реалізувати в межах території міста та відповідають наступним пріоритетним напрямкам:

 • Безпека та громадський порядок

заходи, спрямовані на посилення громадського порядку, безпеку громадян та захист їхньої власності (наприклад, запровадження системи відеоспостереження, пожежної охорони, тощо);

 • Дорожнє господарство

створення та ремонт доріг; розвиток пішохідної інфраструктури ; регулювання дорожнього руху; облаштування паркувальних місць для автомобілів; облаштування велосипедних доріжок, паркувальних місць та пунктів прокату велосипедів; доступ до громадського транспорту; удосконалення мережі громадського транспорту; розвиток екологічного громадського транспорту;

 • Енергозбереження

заходи, спрямовані на енергозбереження;

 • Комунальне господарство

облаштування та озеленення територій; облаштування дитячих майданчиків; вуличне освітлення; поводження з відходами; поліпшення якості питної води ;

 • Культура та туризм

створення та розвиток закладів культурного напряму; організація культурного дозвілля (фестивалі, вистави концерти, конкурси, ярмарки, виставки тощо); реставрація архітектурних пам'яток; проекти в сфері туризму та туристичної інфраструктури;

 • Навколишнє середовище  

запобігання та ліквідація забруднення навколишнього середовища; охорона природних ресурсів; організація безпритульних тварин, включаючи чіпування, створення та розвиток притулків, регулювання їх чисельності; вигул свійських тварин;

 • Освіта

 розвиток установ позашкільної, шкільної та вищої освіти; організація просвітницьких заходів, тренінгів, курсів, семінарів;

 • Охорона здоров'я

розвиток медичної інфраструктури, покращення доступу до медичних установ та доступності отримання медичних послуг; організація заходів, направлених на ранню діагностику та профілактику захворювань; пропагування здорового способу життя;

 • Соціальний захист

розвиток закладів та заходи соціального спрямування, включаючи заходи з реабілітації інвалідів; захист інвалідів, сиріт, непрацездатних осіб, пенсіонерів, багатодітних сімей; забезпечення вільного доступу інвалідів до об’єктів, закладів і заходів міста;

 • Спорт

розвиток закладів спортивно-оздоровчого напряму; організація спортивних заходів (змагання, марафони тощо); популяризація спорту та здорового способу життя;

 • Телекомунікації, зв’язок та інформаційні технології

автоматизація систем з надання послуг мешканцям; інтерактивні карти; мобільні додатки щодо міської інфраструктури; облаштування зон wi-fi.

Як підготувати проектну пропозицію?

Для підготовки якісної проектної пропозиції, авторам рекомендується розробляти її у співпраці з профільними підрозділами міськвиконкому.

При підготовці кошторису  рекомендуємо звернутися до організацій різних форм власності з запитами на комерційні пропозиції для визначення реальної вартості видів діяльності.

Кошти на проектно-кошторисну документацію не передбачено окремо, тому їх треба закладати у кошторис проектної пропозиції. У кошторисах не передбачається оплата праці або гонорар автора проектної пропозиції. Рекомендуємо закласти до кошторису 5-10% суми на непередбачувані витрати. 

Де, коли і як можна подати проектну пропозицію? Як пройти верифікацію (підтвердження особи) на веб-сайті Громадського бюджету для отримання можливості подачі проектних пропозицій і голосування?

Проектні пропозиції подаються особисто авторами лише у період їх прийому: з 1 лютого по 28 лютого 2018 року.

Ви маєте можливість подавати проектні пропозиції в електронній і паперовій формах.

Подання проектної пропозиції в електронній формі можливе лише з персонального комп’ютера чи ноутбуку. Мобільні пристрої для цього не підійдуть. Для подачі проектної пропозиції автором, треба спочатку зареєструватися (створити особистий кабінет) на веб-сайті https://bucha.pb.org.ua . Для цього потрібно пройти он-лайн верифікацію  через електронну систему BankID. Для цього потрібно бути клієнтом «ПриватБанку» або «Ощадбанку».

Щоб пройти верифікацію, на головній сторінці веб-сайту Громадського бюджету натискаємо кнопку «Вхід» (вгорі справа) або кнопку «Подати проект», після чого – кнопку «Вхід або реєстрація». З’являється вікно, в якому обираємо «Вхід через BankID»:

Наступний крок – вибір банку, в якому ви обслуговуєтеся, зі списку:

Далі необхідно внести свої дані (номер телефону і пароль) у вікно банку, в якому ви обслуговуєтеся. У цьому прикладі наведено Приват24, але у інших банків воно має свій вигляд:

Входимо в систему. На телефон приходить SMS з кодом, який треба внести у відповідні поля (набір чисел буде іншим):

Далі з’являється вікно системи BankID, в полях якого внесено інформацію про клієнта банку (П.І.Б., місце проживання, місце реєстрації, тощо). Внизу вікна є розділ «Додаткова інформація»:

У розділі «Додаткова інформація» придумуємо і підтверджуємо новий пароль. Варто його записати і зберегти. Це буде пароль для входу на веб-сайт Громадського бюджету. Вказуємо адресу свого акаунту на Facebook, якщо така є, і натискаємо кнопку «Зареєструватися». Верифікацію на веб-сайті Громадського бюджету завершено. Далі можна подавати проект або голосувати на етапі голосування.   

Автор проекту повинен завантажити скан-копію підписів підтримки оформлених згідно додатку 1 до положення. (15 підписів для малих і 30 підписів для великих проектів).

Ви можете переглянути відеоінструкцію: як зареєструватися в системі «Громадський бюджет» за посиланням  https://www.youtube.com/watch?v=HqRLBaV2wx4.
А також ознайомитися із відеоінструкцією: як подати проект в системі «Громадський бюджет» за посиланням
https://www.youtube.com/watch?v=VBXqk4q6cD8

Проектні пропозиції у паперовій формі подаються особисто авторами  у робочий час у пункт супроводу (м.Буча, вул.Енергетиків, 12 - приміщення Бучанської міської ради, кабінет відділу економіки). Проектну пропозицію автор повинен подавати згідно встановленої форми. Форми для заповнення можна завантажити тут: https://bucha.pb.org.ua/help/forms або отримати, написавши запит на електронну адресуbucha.ekonomika@gmail.com.

 • Зміни до проектної пропозиції та об’єднання декількох проектних пропозицій в одну можливо лише за згоди авторів відповідних пропозицій на етапі аналізу проектних пропозицій.
 • Якщо подана на веб-сайті Громадського бюджету проектна пропозиція автора не відповідає умовам конкурсу Громадського бюджету (Положенню), є неповною або заповненою з помилками, працівник Бучанської міської ради по телефону або електронною поштою повідомляє про це автора проектної пропозиції з проханням внести корективи протягом 3 календарних днів з дня звернення. Якщо автор не вносить корективи у визначений термін, пропозиція відхиляється. Також відхиляються проектні пропозиції, що містять ненормативну лексику, наклепи, образи, заклики до насильства, повалення влади, зміну конституційного ладу країни та ті, що суперечать пункту 7.5. Положення.

УВАГА! У разі, якщо проектна пропозиція в електронному і паперовому вигляді є неповною або заповнена не у відповідності до Положення, працівник міськвиконкому не приймає її. При цьому поданій он-лайн пропозиції присвоюється статус «Відхилено». 

Що відбувається з проектною пропозицією після її подачі автором?

Проектна пропозиція, що пройшла первинну перевірку, отримує на веб-сайті статус «На розгляді». Далі вона надсилається модератором Бучанської міської ради у відповідний структурний підрозділ виконавчого комітету Бучанської міської ради для аналізу. Аналіз пропозиції на предмет можливості її реалізації та правильності її кошторису проводиться протягом 10 календарних днів з дня її отримання, але не пізніше ніж до початку етапу голосування.

У разі, якщо проектна пропозиція не містить важливої інформації, необхідної для її аналізу, відповідальний працівник підрозділу по телефону або електронною поштою звертаються до її автора з проханням надати необхідну інформацію протягом 3 робочих днів з дня звернення з метою її доопрацювання. Якщо автор не надав у визначений термін необхідну інформацію в повному обсязі, проектна пропозиція відхиляється.

За результатами аналізу працівники відповідного структурного підрозділу виконавчого комітету Бучанської міської ради заповнюють для кожної проектної пропозиції карти аналізу з висновками. Потім проводиться засідання Комісії з питань громадського бюджету, на якому затверджується перелік проектних пропозицій, допущених і не допущених до голосування. 

Як відбувається голосування жителями міста Буча за проектні пропозиції авторів?

Голосування за проектні пропозиції триває з 26 березня 2018 р. – 22 квітня 2018 р. Проголосувати можна на веб-сайті Громадського бюджету або у паперовому вигляді заповнивши відповідний бюлетень у пункті голосування (повідомляється додатково).

Ви можете ознайомитися із відеоінструкцією: як проголосувати за громадський проект в електронній системі за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=Qo2QmhmmXx4.

До голосування допускаються жителі міста Буча, яким на момент подання проектних пропозицій виповнилось 16 років, що зареєстровані та проживають на території міста Буча.

Всі проектні пропозиції, які були допущені до голосування можна знайти на веб-сайті Громадського бюджету. 

 Де можна отримати консультації щодо Громадського бюджету?

Консультації щодо підготовки проектної пропозиції та Громадського бюджету можна отримати в робочий час (понеділок-п’ятниця 8.00-17.00, обід 12.00-13.00) за адресою: м.Буча, вул Енергетиків 12, приміщення Бучанської міської ради, кабінет відділу економіки (4 поверх). Телефони для довідок: (04597) – 48-392

У м. Буча будуть проводитися тренінги з питань участі у Громадському бюджеті. Графік і місця проведення будуть оприлюднені на сайті https://bucha.pb.org.ua і у ЗМІ. Слідкуйте за оголошеннями