• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Бучанськими стежками - відпочиваємо активно, дізнаємося цікаве Брав участь

Доданий
15.04.2021
Номер
75
Культура та туризм

Про красиві і цікаві природні чи історичні місцини навколо нас часто не знають навіть місцеві. Відпочинок зводиться до поїсти-випити, а де велопоходи, річкові сплави, бігові лижі і все це в купі з можливістю вивчити рідкісні архітектурні та природні пам`ятки? Ми потребуємо інформації та маркування маршрутів. Пам`ятки потребують збереження. Епідемія показала важливість активного відпочинку "вдома".

Автор проєкту
Бюджет
122 000 грн
Розрахунок бюджету
Район
Бучанська міська територіальна громада

Опис

Проблема

В умовах епідемії все більше людей шукають можливості провести відпочинок недалеко від дому. Буча та область заселяються молодими сім’ями, що хочуть проводити час разом на свіжому повітрі та хочуть вивчити щось нове і привчити дітей до здорового способу життя.
В той же час прямо поряд з нами є рідкісні екосистеми, занедбані історичні будівлі. Вони не є зафіксованими в жодному переліку, не мають охоронного статусу. Це призводить до їх поступового руйнування та знищення.
Ліси займають велику площу, втім не створено умов для розвитку туристичного бізнесу. Відсутнє маркування трас, річки забруднені та непрохідні, немає змоги отримати інформацію з доступного джерела як можна провести дозвілля.
Сайт БМР може стати єдиним інформаційним майданчиком. Діючи спортивні гуртки, що не є відомими широким масам, охоче поділяться інформацією, допоможуть обладнати маршрути та нанести їх на карти. Окрім притоку туристів це сприятиме розвитку підприємництва та відмежує наших дітей від сумнівних занять.

Мета проекту

Екологічні та історичні пам’ятки потребують збережння, ми потребуємо активного та різноманітного відпочинку і розвитку. Туристичний потенціал Бучі є потенційно великим, як завдяки місцевим принадам так і завдяки легкій доступності у вихідний день для жителів столиці. Поширення інформації про пам’ятки та створення туристичних маршрутів допоможе їх збереженню та популяризації ідей про захист довкілля, вивчення історії, активний відпочинок та здоровий спосіб життя. Популярні туристичні маршрути в тому числі стимулюватимуть розвиток підприємництва та створення нових робочих місць.

Пропоноване рішення, щодо розв’язування проблеми і його обґрунтування

Пропонується створити перелік місцевих пам’яток екології, культури, архіектури. Популяризувати інформацію про них шляхом встановлення інформаційних табличок з QR-кодом та розміщенням детального опису на сайті Бучанської міської ради.
Пропонується створити перелік пішохідних, велосипедних та водних маршутів. Провести їх маркування, розчищення, обладнання. Та поширити інформацію про них на сайті.
Для публікації пропонується використання наявного сайту Бучанської міської ради оскільки він гарантовано є доступним, широковідомим та швидко знаходиться в пошуковиках, окрім того створення на ньому додаткового розділу не є ресурсо затратним.

Цільова аудиторія проекту

Проект орієнтовано на проведення відпочинку та розвитку всіх активних верств як місцевого населення так і гостей міста.

План заходів з реалізації проекту

А) Створення переліку місцевих пам'яток, в тому числі встановлення інформаційних дошок, публікація інформації про них на сайті, термін 1 місяць, загальна вартість 56 000 грн.
Б) Створення переліку маршрутів, в тому числі маркування, облаштування місць відпочинку, , публікація інформації про них на сайті, термін 3 місяці, загальна вартість 36 000 грн.
В) Проведення додаткових специфіних робіт по влаштуванню маршрутів та розміщення інформаційних стендів щодо птахів, рослин та тварин, інше, термін 1 місяць, загальна вартість 30 000 грн (може варьюватись в залежності від обраних типів та маштабу робіт).

Ключові показники оцінки результату проекту:

В наслідок реалізації цього проекту місцеві та гості матимуть можливість проводити активний та здоровий відпочинок, буде збережно унікальні пам’ятки природи, люди почнуть більше цікавитись охороною довкілля та здоровим способом життя, що в довгостроковій перспективі укріпить здоров’я населення та зменшить рівень злочинності. Більше гостей почне приїжджати та проводити час на території ОТГ, популяризуючи Бучу, та в тому числі стимулюючи розвиток місцевої сфери обслуговування. Реалізація даного проекту в тому числі збільшить комфорт проживання в місті та околицях шляхом встановлення інформаціних стендів та вказівників, а також привабить більше людей до користування інформаційним ресурсом сайту Бучанської міської ради.

Локалізація проекту

Бучанська МТГ

Відповідальні підрозділи

Відділ культури, національностей та релігій