• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

фестиваль аутентичного співу та ярмарка народних ремесел Брав участь

Доданий
12.04.2021
Номер
34
Культура та туризм

Мета цього проекту висвітлити та зафіксувати найцінніші здобутки народної аматорської творчості та народних ремесел , на зламі та перебудові териториального устрою країни ( створення громад ) . Реалізація цього проекту вплине на підвищення самоідентифікації мешканців нашого ОТГ задля мотивації всіх учасників аматорського мистецтва зберегти та передати матеріальні та нематеріальні цінності .

Автор проєкту
Тамара
Тамара Негода
Бюджет
170 100 грн
Розрахунок бюджету
Район
м.Буча

Опис

Проблема

1. Буча ще зовсім молоде місто , і є передмістям великого промислового міста Київ . Основний виробничий ( людський ) ресурс столиці України , це міста - супутники Києва . Молодь масово виїзджає на навчання в столицю , а потім і на основні місця роботи .
2. Навколишні села , що стали складовою нашої БМТОГ , весь час працювали на місто і являються основним продуктовим ( харчовим ) ресурсом великого міста . Працюючи на певний попит місцян , селяни , по суті , втрачали свою самоіндефікацію . Основною метою було зібрати кошти на придбання квартири та переселити у місто своїх дітей .
3. В результаті цих процесів відбулось певне , штучне , " старіння сіл " . Створився вакуум та розрив поколінь , старіші мешканці громади , в реаліях децентралізації , не мають свого розуміння приналежності до неї . Є певне розчарування , невизначеність та збентеженість перед майбутнім . Це чи не основна причина зменшення активного віку громадян , їх активності в розбудові майбутнього своїх сіл та селищ .

Мета проекту

Мета цього проекту висвітлити та максимально зафіксувати найцінніші здобутки народної аматорської творчості та місцевих народних ремесел на зламі та перебудові териториального устрою країни ( сворення громад зві своїми фінансовими , земельними та управлінськими ресурсами ) .
Реалізацією цього проекту я хочу вплинути на підвищення самоіндефікації наших мешканців задля мотивації всіх учасників аматорського мистецтва зберегти та передати неоціненні , набуті кропіткою працею багатьох поколінь , матеріальні та нематеріальні цінності . В реалізації цього проекту будуть задіяні та брати участь дитячі колективи , колективи середнього віку та носії нематеріальної культурної спадщини .
Проект надасть можливості та обєднає спільноту БМТОГ . Всі мешканці зможуть ознайомитися з представниками- аматорами всіх населених пуктів громади , колективи оцінити свої досягнення на рівні інших колектив та створити загальний творчий пісенний потенціал , знайти своє місце в громаді в цей переломний час .

Пропоноване рішення, щодо розв’язування проблеми і його обґрунтування

Ціль 1 - активізувати народну аматорську творчість в період переходу до централізації в усіх вимірах ( фінансування , прийняття рішень та гуманітарного і культурного розвитку громад ) . Наше завдання забезпечити постійну дієву комунікацію керівників колективів всіх новоутворених териториальних одиниць з відділом культури БМТОГ та між собою .
Ціль 2 - активізувати роботу з виявлення та добору елементів нематеріальної культурної спадщини нашого регіону . Наше завдання під час реалізації цього проекту , проведення відбору номерів та репетицій , максимально розповсюджувати інформаційні матеріали по НКС , ознайомлювати мешканців з можливими елементами , координувати та сприяти виявленню , опису та просуненню елементів до Національного списку .
Ціль 3 - підвищити престижність народної аматорської творчості як для учасників колективів і майстрів-ремісників , так і для керівників структурних підрозділів нашої громади . Сприяти в пошуку меценатів та спонсорів для колективів .

Цільова аудиторія проекту

Цільова пряма аудиторія проекту це старше покоління всіх сіл нашої ОТГ . Учасниками народної аматорської творчості в основному є люди похилого віку , що займаються пісенною спадщиною вже багато років . Вони тісно повязані між собою , мають сусідів , дітей та онуків . Також прямою аудиторією можна вважати поціновувачів цього виду мистецтва , що обєднує , в основному , мешканців селищ та міст .
Непряма цільова аудиторія , це всі мешканці міста , що користуються інформаційними ресурсами нашої ОТГ , фейбуком , школярі , молодь , представники творчої та гуманітарної складової нашого суспільства .

План заходів з реалізації проекту

План заходів передбачає підготовчий етап , практичні заходи та етап звітування .
ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП :
1. Проведення нарад в форматі представників відділу культури , національностей та релігій Бучанської ОТГ , куратора Проекту та керівників всіх аматорських колективів на предмет визначення репертуару для участі в фестивалі , проведення необхідний консультацій та репетицій , промоції заходу .
2. Проведення наради в форматі куратор проекту та експерти на предмет визначення кількості запрошених колективів для участі в фестивалі та їх якісний склад .
3. Сценарний план , визначення дати проведення , інформаційні заходи .

Ключові показники оцінки результату проекту:

1. Створення ефективно діючої мережі амарських колективів в усіх населених пунктах громади , проведення регулярних репетицій , вивчення старовинних пісень нашого регіону , залучення у колективи молоді , вивчення місцевої обрядовості , збільшення долучень наших колективів до фестивалів і конкурсів регіонального , всеукраїнського та міжнародного рівня .
2. Наявність стартапів народних промислів нашого регіону , ознайомлення з практикуючими майстрами та створення гурточків для передачі вмінь та навичок молоді і дітям .
3. Активізація роботи та створення місцевого списку по нематеріальній культурній спадщині , просування елементів до обласного списку НКС .

Локалізація проекту

Териториально реалізація проекту відбудеться в Бучанському центральному парку на літній сцені . За умов поганої погоди основні заходи будуть перенесені в будинок культури села Гаврилівка . Домовленість про надання приміщень на безоплатній умові досягнута з начальником відділу культури , національностей та релігій Півчук Н. Алеї парку , чи хол будинку культури , будуть слугувати для проведення виставки робіт майстрів народних промислів та воркшопів .

Відповідальні підрозділи

Відділ культури, національностей та релігій