фестиваль аутентичного співу та ярмарка народних ремесел Брав участь

Доданий
12.04.2021
Номер
34
Культура та туризм

Мета цього проекту висвітлити та зафіксувати найцінніші здобутки народної аматорської творчості та народних ремесел , на зламі та перебудові териториального устрою країни ( створення громад ) . Реалізація цього проекту вплине на підвищення самоідентифікації мешканців нашого ОТГ задля мотивації всіх учасників аматорського мистецтва зберегти та передати матеріальні та нематеріальні цінності .

Автор проєкту
Тамара
Тамара Негода
Бюджет
170 100 грн
Розрахунок бюджету
Район
м.Буча

Опис

Проблема

1. Буча ще зовсім молоде місто , і є передмістям великого промислового міста Київ . Основний виробничий ( людський ) ресурс столиці України , це міста - супутники Києва . Молодь масово виїзджає на навчання в столицю , а потім і на основні місця роботи .
2. Навколишні села , що стали складовою нашої БМТОГ , весь час працювали на місто і являються основним продуктовим ( харчовим ) ресурсом великого міста . Працюючи на певний попит місцян , селяни , по суті , втрачали свою самоіндефікацію . Основною метою було зібрати кошти на придбання квартири та переселити у місто своїх дітей .
3. В результаті цих процесів відбулось певне , штучне , " старіння сіл " . Створився вакуум та розрив поколінь , старіші мешканці громади , в реаліях децентралізації , не мають свого розуміння приналежності до неї . Є певне розчарування , невизначеність та збентеженість перед майбутнім . Це чи не основна причина зменшення активного віку громадян , їх активності в розбудові майбутнього своїх сіл та селищ .

Мета проекту

Мета цього проекту висвітлити та максимально зафіксувати найцінніші здобутки народної аматорської творчості та місцевих народних ремесел на зламі та перебудові териториального устрою країни ( сворення громад зві своїми фінансовими , земельними та управлінськими ресурсами ) .
Реалізацією цього проекту я хочу вплинути на підвищення самоіндефікації наших мешканців задля мотивації всіх учасників аматорського мистецтва зберегти та передати неоціненні , набуті кропіткою працею багатьох поколінь , матеріальні та нематеріальні цінності . В реалізації цього проекту будуть задіяні та брати участь дитячі колективи , колективи середнього віку та носії нематеріальної культурної спадщини .
Проект надасть можливості та обєднає спільноту БМТОГ . Всі мешканці зможуть ознайомитися з представниками- аматорами всіх населених пуктів громади , колективи оцінити свої досягнення на рівні інших колектив та створити загальний творчий пісенний потенціал , знайти своє місце в громаді в цей переломний час .

Пропоноване рішення, щодо розв’язування проблеми і його обґрунтування

Ціль 1 - активізувати народну аматорську творчість в період переходу до централізації в усіх вимірах ( фінансування , прийняття рішень та гуманітарного і культурного розвитку громад ) . Наше завдання забезпечити постійну дієву комунікацію керівників колективів всіх новоутворених териториальних одиниць з відділом культури БМТОГ та між собою .
Ціль 2 - активізувати роботу з виявлення та добору елементів нематеріальної культурної спадщини нашого регіону . Наше завдання під час реалізації цього проекту , проведення відбору номерів та репетицій , максимально розповсюджувати інформаційні матеріали по НКС , ознайомлювати мешканців з можливими елементами , координувати та сприяти виявленню , опису та просуненню елементів до Національного списку .
Ціль 3 - підвищити престижність народної аматорської творчості як для учасників колективів і майстрів-ремісників , так і для керівників структурних підрозділів нашої громади . Сприяти в пошуку меценатів та спонсорів для колективів .

Цільова аудиторія проекту

Цільова пряма аудиторія проекту це старше покоління всіх сіл нашої ОТГ . Учасниками народної аматорської творчості в основному є люди похилого віку , що займаються пісенною спадщиною вже багато років . Вони тісно повязані між собою , мають сусідів , дітей та онуків . Також прямою аудиторією можна вважати поціновувачів цього виду мистецтва , що обєднує , в основному , мешканців селищ та міст .
Непряма цільова аудиторія , це всі мешканці міста , що користуються інформаційними ресурсами нашої ОТГ , фейбуком , школярі , молодь , представники творчої та гуманітарної складової нашого суспільства .

План заходів з реалізації проекту

План заходів передбачає підготовчий етап , практичні заходи та етап звітування .
ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП :
1. Проведення нарад в форматі представників відділу культури , національностей та релігій Бучанської ОТГ , куратора Проекту та керівників всіх аматорських колективів на предмет визначення репертуару для участі в фестивалі , проведення необхідний консультацій та репетицій , промоції заходу .
2. Проведення наради в форматі куратор проекту та експерти на предмет визначення кількості запрошених колективів для участі в фестивалі та їх якісний склад .
3. Сценарний план , визначення дати проведення , інформаційні заходи .

Ключові показники оцінки результату проекту:

1. Створення ефективно діючої мережі амарських колективів в усіх населених пунктах громади , проведення регулярних репетицій , вивчення старовинних пісень нашого регіону , залучення у колективи молоді , вивчення місцевої обрядовості , збільшення долучень наших колективів до фестивалів і конкурсів регіонального , всеукраїнського та міжнародного рівня .
2. Наявність стартапів народних промислів нашого регіону , ознайомлення з практикуючими майстрами та створення гурточків для передачі вмінь та навичок молоді і дітям .
3. Активізація роботи та створення місцевого списку по нематеріальній культурній спадщині , просування елементів до обласного списку НКС .

Локалізація проекту

Териториально реалізація проекту відбудеться в Бучанському центральному парку на літній сцені . За умов поганої погоди основні заходи будуть перенесені в будинок культури села Гаврилівка . Домовленість про надання приміщень на безоплатній умові досягнута з начальником відділу культури , національностей та релігій Півчук Н. Алеї парку , чи хол будинку культури , будуть слугувати для проведення виставки робіт майстрів народних промислів та воркшопів .

Відповідальні підрозділи

Відділ культури, національностей та релігій